top of page

Стерео-варіо - основні поняття і терміни

Звертаючись до новачків і майбутніх клієнтів, у цій статті поговоримо про відмінності в поняттях і термінах. Багато хто не бачить різниці між стерео- і варіо-зображеннями, і, роблячи замовлення, плутається у визначеннях.

Отже, на які основні групи підрозділяється лентикулярна технологія кодування? Це як не прозаїчно буде звучати, але на СТЕРЕО і ВАРІО. Це абсолютно різні поняття.

Почнемо зі стерео. Під стерео мається на увазі стерео зображення, що передає об'єм сцени або предмета, дає змогу бачити фотографію в 3D через лінзову систему, наклеєну на кодоване зображення. Стерео підрозділяється на просте і 3D Wide стерео - яке є перехідним варіантом між простим стерео і анімацією. По суті 3D Wide стерео - це і є анімація, що складається з безлічі кадрів, що дає змогу передати об'єм із кутом огляду предмета - до 360о. У випадку з ефектом стерео, лінзи в лентикулярному растрі розташовуються строго вертикально.

Варіо - це варіативні зображення, на яких інформація змінюється, наприклад одне зображення змінюється іншим. Як правило, під лінзовий растр можна закодувати від двох і максимум до чотирьох абсолютно різних зображень. Це викликано тим, що для більшої кількості потрібен надвисокоякісний друк або велика лінзова система. Варіо також підрозділяється на кілька категорій - просте варіо і анімація. Анімація, своєю чергою, підрозділяється ще на кілька видів - анімаційна послідовність кадрів (фрагмент фільму), морфінг (плавне перетворення одного зображення на інше з поступовим перетіканням форми одного об'єкта на інший), зум (зменшення, збільшення предметів), обертання (кругове обертання предметів або колірних заливок навколо своєї осі) та знову ж таки 3D Wide стерео. У випадку з варіо-зображеннями, лінзи лентикулярного растра можуть розташовуватися як горизонтально, так і вертикально. Але слід пам'ятати, що під час перегляду таких зображень з близької відстані (до 1 м), потрібно використовувати горизонтальну орієнтацію лінз, щоб уникнути погіршення сприйняття, пов'язаного з бінокулярністю зору. Якщо вам потрібно, щоб зображення змінювалося під час проходу повз таку картину зліва направо або навпаки, то лінзи мають бути розташовані строго вертикально. У випадку з 3D Wide стерео - це єдиний випадок зі стерео, коли лінзи можуть розташовуватися як вертикально, так і горизонтально. Але при горизонтальному розташуванні - цей ефект належатиме більше до анімаційних, ніж до стерео ефектів.

Також можливо поєднувати ці два види зображень, наприклад, можна зробити почергово мінливі два стерео-зображення або додати до стерео-зображення якийсь варіо чи анімований елемент. У цьому разі, як і в звичайному стерео, лінзи розташовуються вертикально.

Ну і наостанок буде правильно згадати про використання растра для декодування інформації. Наприклад, на будь-якому зображенні можна помістити приховану інформацію, наприклад пін-код, номер телефону, зображення предмета тощо. Як правило, таке зображення має вигляд якоїсь текстури, за якою ховається закодована інформація. Наклавши лінзовий растр на приховане зображення під певним кутом, можна прочитати "засекречене послання".
 

bottom of page